Czwarta fala COVID 19 a wyjazd do Holandii

Czwarta fala COVID 19 a wyjazd do Holandii

Czwarta fala koronowirusa (COVID 19) zaczyna zbierać żniwa w Europie dlatego też coraz więcej krajów wprowadza różne obostrzenia. Jak to wygląda w przypadku Holandii pod koniec 2021 roku ? Czy busy do Holandii nadal kursują ?

Spis treści:


Co wziąć ze sobą na podróż do Holandii ?

Na pewno niezbędne będą maseczki, ponieważ obowiązujące restrykcje zabraniają wchodzić do większości miejsc publicznych, dlatego też bez maseczki będziemy mieli trudność w skorzystaniu chociażby z toalety na stacji benzynowej. Maseczki przydadzą nam się również na miejscu ponieważ bez nich nie wejdziemy do sklepów, galerii handlowych, kin, teatrów czy innych miejsc o dużych skupiskach ludność. W następnej kolejności niezbędne będą środki dezynfekujące, które pomogą skutecznie oczyścić ręce. Przydatne będą również rękawiczki, najlepiej zabrać ich ze sobą kilka par ponieważ przydadzą nam się również po przyjeździe do Holandii.

Firma Focus Travel troszcząc się o dobro naszych pasażerów robi wszystko żeby Państwa podróż do Holandii naszym busem przebiegła bezpiecznie.


Czy w Holandii (grudzień 2021) obowiązuje kwarantanna ?

Polska jest oznaczona kolorem żółtym co oznacza, że nasz kraj jest krajem podwyższonego ryzyka.
Na szczęście nie wiąże się to z obowiązkową kwarantanną. Żeby wjechać do Holandii musimy jednak spełnić kilka warunków. Musimy posiadać paszport COVID – czyli być osobą w pełni zaszczepioną tzn. przyjąć jedną lub dwie dawki szczepionki – zależy od producenta. UWAGA: dowód pełnego zaszczepienia obowiązuje po 14 dniach od pobrania drugiej dawki szczepionki dwudawkowej lub po 28 dniach po szczepionce jednodawkowej. Kolejną możliwością jest okazanie zaświadczenia o statusie ozdrowieńca lub negatywnego wyniku testu PCR (wykonanego nie wcześniej niż 48h przed wjazdem) lub antygenowego (nie wcześniej niż 24 godziny przed wjazdem.


Restrykcje COVID w Holandii w grudniu 2021

Holandia wprowadziła dość spore restrykcje takie jak skrócenie czasu pracy sklepów, drogerii czy punktów usługowych. Kawiarni i restauracje mogą przyjmować gości wyłącznie do godziny 20:00 a na wszystkie wydarzenia masowe organizator może przyjąć maksymalnie 1250 osób na stałych miejscach siedzących. Odbywać mogą się wszystkie wydarzenia sportowe jednak bez udziału publiczności.


Busy do Holandii w czasie pandemii.

Nasze busy kursują normalnie zachowując jednak wszystkie obowiązujące normy sanitarne. Dezynfekujemy nasze samochody po każdym kursie dodatkowo je ozonując. Temperatura naszych kierowców jest sprawdzana przed każdym kursem, dbamy również o ich samokontrolę podczas samego przejazdu, ponieważ Państwa bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze.

Drukuj   E-mail

Related Articles

Image